Testy Tytanu prezentują: rywalizacja klonów

Testy Tytanu Castrol EDGE: Rywalizacja Klonów. Zobacz, jak klonujemy Darrena Turnera, kierowcę Aston Martina Vulcan i stawiamy przed nim wyzwanie – ma pokonać najgroźniejszego rywala: samego siebie. Czy wystarczy mu umiejętności i odnajdzie w sobie moc tytanu?

 

Darren Turner jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych brytyjskich kierowców wyścigowych. Z zespołem Aston Martin Racing wygrywał 24-godzinny wyścig Le Mans, a obecnie bierze udział w FIA World Endurance Championship, kierując pojazdem Aston Martin V8 Vantage GTE o numerze 95. Turner świetnie zaczął sezon 2016 – od zwycięstwa w klasie GTE w wyścigu European Le Mans Series i trzeciego miejsca w otwierającym sezon wyścigu FIA World Endurance Championship. Poza wyścigami Darren pracuje jako kierowca testowy dla firmy Aston Martin Lagonda.

 

Talent Turnera został zauważony bardzo szybko, czego dowodem była prestiżowa nagroda tygodnika Autosport dla Młodego Kierowcy Roku. Dzięki niej nawiązał długoletnią współpracę z zespołem wyścigowym Formuły 1 McLaren Mercedes w roli kierowcy testowego. Ponadto ma na koncie wiele zwycięstw w wyścigach bolidów jednomiejscowych oraz samochodów turystycznych i sportowych.

Będąc kierowcą testowym Aston Martina, Darren jako jeden z nielicznych dostąpił zaszczytu prowadzenia wyprodukowanego w zaledwie 24 egzemplarzach Aston Martina Vulcan.

 

Christoffer osiągał doskonałe rezultaty w niemieckich wyścigach samochodowych, m.in. VW Polo Cup i Seat Leon Supercopa, zanim rozpoczął swoją przygodę z klasą GT, startując w europejskiej serii FIA GT3-European Championship oraz ADAC GT Masters w 2009 roku. Zmiana klasy na GT szybko wygrał w niej swój pierwszy wyścig. W 2010 roku dołączył do startującego w serii FIA GT1 World Championship zespołu Young Driver AMR, a następnie jako jego kierowca jeszcze w tym samym roku stanął na podium 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

 

W 2012 roku Christoffer wraz z zespołem Young Driver AMR startował w bardzo silnie obsadzonej niemieckiej serii ADAC GT Masters, wygrywając wyścig na torze Sachsenring. Jako reprezentant Young Driver AMR, wystartował w wyścigu Le Mans w 2012 roku, podczas którego prowadził model Vantage V8 zespołu Aston Martin Racing.

 

Po dołączeniu do zespołu Aston Martin Racing, wspieranego przez firmę Northwest, w 2014 roku zajął drugie miejsce w mistrzostwach świata. Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans udało mu się także pobić ówczesny rekord okrążenia w klasie GTE AM.

Christoffer jest kierowcą testowym w firmie Koenigsegg i jednym z niewielu ludzi, którzy mieli okazję doświadczyć mocy supersamochodu Koenigsegg One:1.