CASTROL GTX ULTRACLEAN

TRUDNE WYZWANIA NA WSPÓŁCZESNYCH DROGACH

Dzisiejsze samochody nie maja łatwego życia i to się nie zmieni – z czasem może być nawet gorzej. Ciężkie ładunki, holowanie, długa jazda autostradami i długie okresy pracy na biegu jałowym, czekając na rodzinę – wszystko to są trudne warunki jazdy. Mogą one prowadzić do wysokich temperatur silnika, a także do wzrostu poziomu zanieczyszczeń ze spalonego i niespalonego paliwa gromadzacych się w oleju. To wszystko może powodować powstawanie szlamu, który może skrócić żywotność silnika.

ZAPEWNIA O 50% WIEKSZA CZYSTOSC SILNIKA TRUDNE WARUNKI JAZDY

Test sekwencyjny VG

Test Sekwencyjny VG przewidziany jest w normach API SN i ILSAC GF-5 dotyczących olejów silnikowych. Test przeprowadza się z użyciem paliwa o właściwościach wspomagających tworzenie szlamu, w stopniowo zwiększanej temperaturze w celu przyspieszenia powstawania osadów. Test doskonale odzwierciedla jazde w trudnych warunkach.

WYSOKIE TEMPERATURY

Test TEOST Formuła oleju Castrol GTX Ultraclean została poddana przewidzianemu norma ILSAC GF-5 testowi utleniania TEOST 33C, podczas którego symuluje sie tworzenie osadów w olejach silnikowych w wysokich temperaturach. Olej Castrol GTX Ultraclean uzyskał znakomite wyniki, o minimum 25% lepsze od wartosci granicznych podanych w normie ILSAC GF-5.